[dlm_no_access]
[dlm_no_access]
Piotr Franke
Pomysłodawca i koordynator kursu „Postaw na transport publiczny i wygraj wybory”. Twórca podcastu „Na dobrym torze” dotyczącego zrównoważonej mobilności i transportu. Inżynier budownictwa specjalizujący się w infrastrukturze transportowej. Doktorant na Politechnice Warszawskiej. Przez prawie 6 lat projektant w biurze projektowym w Niemczech. Wcześniej inżynier w firmie budowlanej w Warszawie.
Krzysztof Zienkiewicz
Założyciel firmy GF Transport Consulting. Związany z transportem zbiorowym od 20 lat. Specjalizuje się w różnych dziedzinach organizacji publicznego transportu zbiorowego. Wraz z zespołem zrealizował ponad 20 projektów dla gmin oraz miast w województwie Warmińsko-Mazurskim, uruchamiając po kilkunastu latach przerwy ponownie publiczny transport zbiorowy dla mieszkańców.
Grzegorz P. Kubalski
Prawnik, ekspert w zakresie zarządzania publicznego w samorządzie terytorialnym, czynny samorządowiec. Ekspert samorządowy związany od roku 2008 ze Związkiem Powiatów Polskich, obecnie Zastępca Dyrektora Biura tej organizacji. Regularnie uczestniczy w pracach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz w pracach parlamentarnych, ekspert w pracach nad stworzeniem Systemu Monitoringu Usług Publicznych. W minionych latach udzielał wsparcia eksperckiego m.in. Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji, Głównemu Urzędowi Statystycznemu i Małopolskiej Szkole Administracji Publicznej. Wykładał w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie, współpracował z Katedrą Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. Członek Rady Ekspertów THINKTANK. W samach swojej działalności samorządowej był m.in. Przewodniczącym Rady Powiatu Legionowskiego i Wójtem Gminy Jabłonna. Obecnie członek Zarządu Powiatu Legionowskiego.
Magdalena Skorupka-Kaczmarek
Od 2019 roku CEO agencji KomunikujMY. Wcześniej rzeczniczka prasowa Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i Gdańskich Inwestycji Komunalnych. Kierowała zespołami komunikacji i PR. Wieloletnia dziennikarka prasowa, radiowa i telewizyjna m. in. w TV Canal +, TVP, radiowej Trójce czy Radiu Katowice. Wykłada komunikacje i marketing dla studentów zarządzania projektami budowlanymi PG.
Współtworzyła kampanie wyborcze w wyborach samorządowych, do Parlamentu RP i Parlamentu Europejskiego.
„Kocham pisać i mówić. Moją pasją jest budowa wizerunku osób i firm. Pewnie dlatego w lipcu 2019 roku założyłam firmę KomunikujMY, w której mogę realizować cele i widzieć twarze zadowolonych Klientów, choć ja wolę nazywać ich Partnerami na drodze do osiągnięcia komunikacyjnych celów. Od kilku lat szkolę i współpracuję z zarządami, działami PR i marketingu, biurami prasowymi i indywidualnymi klientami”.
dr Adrian Misiejko
Prawnik, adiunkt na Wydziale Prawa i Ekonomii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz konsultant w Ziemski&Partners Kancelaria Prawna w Poznaniu.
Zajmuje się prawem administracyjnym, w szczególności prawem samorządu terytorialnego. Autor publikacji naukowych i eksperckich dotyczących ustroju samorządu, gospodarki komunalnej oraz publicznego transportu zbiorowego. Prowadzi szkolenia skierowane do sektora komunalnego.
dr hab. Michał Wolański
Adiunkt w Instytucie Infrastruktury, Transportu i Mobilności Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Stypendysta na University of Leeds, Institute for Transport Studies oraz University of Sydney, Institute of Transport and Logistics Studies. Konsultant m.in. Banku Światowego, Europejskiego Banku Inwestycyjnego, polskiego Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz jako współpracownik wiodących międzynarodowych firm doradczych.
Współzałożyciel start‑upu KOLEO – najlepszej polskiej niezależnej platformy sprzedaży biletów kolejowych oraz firmy doradczej Wolański. Kierownik projektu wsparcia polskich aglomeracji w przygotowywaniu Planów Zrównoważonej Mobilności Miejskiej.
dr Maria Zych-Lewandowska
Stopień doktora zdobyła pisząc rozprawę nt. negatywnych efektów zewnętrznych transportu drogowego i kolejowego. Ukończyła studia podyplomowe „Miejski transport zbiorowy – zarządzanie, organizacja, nowoczesne technologie i informatyczne wspomaganie” na Politechnice Krakowskiej i jest autorką wielu publikacji z zakresu transportu miejskiego, kolejowego i drogowego, w tym dwóch książek dotyczących kosztów zewnętrznych transportu.
Pracowała w warszawskim Zarządzie Transportu Miejskiego, a także współpracowała m.in. z Fundacją ProKolej, Polskim Klubem Ekologicznym, SGGW w Warszawie oraz różnymi portalami internetowymi w zakresie popularyzacji wiedzy na temat transportu.
Obecnie jako Ekspert ds. zrównoważonej mobilności z Zespole Doradców Gospodarczych TOR Sp. z o.o. zajmuje się przede wszystkim tworzeniem Planów Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP) oraz koncepcji sieci rowerowych dla różnych jednostek terytorialnych w Polsce.
Prywatnie pasjonatka transportu miejskiego i wszystkiego co z nim związane, ale również zapalona rowerzystka, która jednocześnie uwielbia prowadzić samochód.
dr Anna Urbanek
Ekonomistka, adiunkt w Katedrze Transportu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Specjalizuje się w problematyce ekonomiki transportu miejskiego i zrównoważonej mobilności w miastach, a także wpływu technologii informacyjnych i komunikacyjnych na sektor transportu. Autorka licznych publikacji naukowych, a także prac badawczo-wdrożeniowych zrealizowanych na rzecz praktyki gospodarczej, dotyczących m.in. polityki kształtowania cen w miejskim i regionalnym transporcie zbiorowym, opłat za parkowanie w miastach czy elektryfikacji transportu zbiorowego.
Od wielu lat współpracuje z podmiotami praktyki gospodarczej oraz organizacjami non-profit działającymi w transporcie propagując wyniki badań naukowych i ideę zrównoważonego transportu i kształtując odpowiednie postawy społeczne podczas licznych warsztatów, publicznych debat, konferencji, seminariów oraz w prasie i mediach.
Członek zespołu badawczego Centrum Ekonomii Zmian Klimatu (Centre for Economics of Climate Change, CECC) i opiekun naukowy studenckiego Koła Naukowego Transportu w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Członek Komisji Transportu PAN oddział w Katowicach, a także World Conference on Transport Research Society WCTRS. Posiada ponad 10 letnie doświadczenie praktyczne w podmiocie zarządzającym transportem zbiorowym.
Piotr Rachwalski
Prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Metropolitalnej w Świerklańcu, praktyk, ekspert i promotor transportu publicznego – autobusowego i kolejowego. Z wykształcenia mechanik, ekolog i transportowiec, ukończył też studia marketingu i public relations.
W roku 1999 powołał do życia Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, zajmujący się wdrażaniem nowoczesnych, alternatywnych i prospołecznych rozwiązań w transporcie oraz kreowaniem świadomości społecznej. W latach 2014-2019 prezes Kolei Dolnośląskich, przewoźnika w tym czasie najszybciej rozwijającego się w Polsce. Inicjator i współzałożyciel Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych, organizator i uczestnik wielu konferencji i sympozjów, doradca i konsultant.
Założyciel i wieloletni szef firmy autobusowej Nord Express, w latach 2002-2004 pracownik, a do 2022 roku prezes PKS SŁUPSK S.A – największego przewoźnika zapewniającego transport mieszkańcom i turystom odwiedzającym Pomorze Środkowe.
Marcin Gromadzki
Absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, na kierunku Ekonomika i Organizacja Transportu Lądowego, specjalizacja komunikacja miejska.
Pasjonat badań marketingowych i planowania oferty przewozowej w publicznym transporcie zbiorowym. Od 1991 r. projektant gdyńskiej komunikacji miejskiej, współodpowiedzialny za dostosowanie oferty ówczesnego MZK w Gdyni (tras linii i rozkładów jazdy) do dynamicznie zmieniających się realiów gospodarki rynkowej, a od 1992 r. także rzecznik prasowy w Zarządzie Komunikacji Miejskiej w Gdyni.
W latach 1994-2010 prowadzący działalność dydaktyczną na różnych uczelniach, w tym na Uniwersytecie Gdańskim – w zakresie przedmiotów związanych z ekonomiką komunikacji miejskiej lub badaniami marketingowymi w transporcie.
Od 2008 r. prowadzi działalność gospodarczą pn. Marcin Gromadzki Public Transport Consulting, której główną sferą aktywności jest opracowywanie koncepcji optymalizacji eksploatacyjno-ekonomicznej sieci transportu publicznego, na podstawie przeprowadzonych wcześniej kompleksowych badań popytu lub (i) preferencji i zachowań komunikacyjnych użytkowników tego transportu lub też szerzej – mieszkańców danego obszaru.
W 2006 r. (mając 34 lata), Marcin Gromadzki został odznaczony orderem „Zasłużony dla komunikacji miejskiej”, stając się najmłodszą w historii osobą wyróżnioną tym odznaczeniem.
dr Michał Beim
Adiunkt na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Absolwent gospodarki przestrzennej na UAM. Stypendysta Fundacji im. Alexandra von Humboldta w Instytucie Mobilności i Transportu na Uniwersytecie Technicznym w Kaiserslautern. W latach 2014-2016 oraz ponownie od 2020 r. członek Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. W latach 2016-2017 członek zarządu Polskich Kolei Państwowych SA. Autor lub współautor ponad 80 publikacji naukowych i kilkudziesięciu artykułów opinii na łamach prasy codziennej lub branżowej. Bada związki planowania przestrzennego z polityką transportową. W latach 1998-2013 członek zarządu Stowarzyszenia „Sekcja Rowerzystów Miejskich” w Poznaniu, od 2009 r. ekspert Instytutu Sobieskiego w Warszawie.
dr inż. Marek Bauer
Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Od 1999 roku zatrudniony w Katedrze Systemów Transportowych. W ramach pracy naukowo badawczej zajmuje się modelowaniem procesów transportowych, planowaniem i projektowaniem systemów transportowych, jakością komunikacji miejskiej, a także usprawnieniami dla ruchu pojazdów transportu zbiorowego. Uzyskał nagrodę Ministra Infrastruktury za najlepszą pracę doktorską z dziedziny Transportu, został odznaczony Honorową Odznaką PK. Kierownik i uczestnik projektów UE prowadzonych na PK. Członek zespołów zadaniowych powoływanych przez Prezydenta Miasta Krakowa oraz uczestnik licznych inicjatyw społecznych działających na rzecz poprawy systemu transportowego Krakowa.